Рідинні акумулятори: сурм'янисті, гібридні, кальцієві


Сьогодні на ринку присутні три типи рідинних автомобільних АКБ: сурм'янисті, гібридні і кальцієві. Всі ці види акумуляторів мають як переваги, так і недоліками, у них є ряд схожих характеристик, але також є і принципові відмінності.

Рідинні типи акумуляторів - в чому їхня схожість і відмінності?

Перерахуємо найголовніші моменти експлуатації автомобільних акумуляторних батарей:


Глибокий розряд.

Сурм'янисті і гібридні типи автомобільних акумуляторів здатні пережити глибокий розряд без фатальних порушень внутрішньої структури і без втрати ємності заряду. Кальцієві АКБ, особливо, від відомих брендів, також здатні пережити 1-2 стану глибокого розряду, головне, заповнити заряд в перші 24 години.


Обслужіваемость.

У вмістом сурми АКБ найвищий витрата дистильованої води, і тому вони відносяться до обслуговуючого типу акумуляторних батарей. У гібридних акумуляторів витрата менше, і тому вони відносяться до малообслуговувані АКБ. Кальцієві акумулятори практично не втрачають дистилят, і тому вони відносяться до необслуговуваних типу. Правда, тут багато буде залежати від якості виготовлення і від бренду.


Наявність або відсутність пробок.

У вмістом сурми АКБ вони присутні у 100% моделей. Пробками оснащені більшість гібридних моделей. Виняток можуть становити лише дорогі акумулятори від добре відомих брендів. У кальцієвих акумуляторів все буде залежати від цінової політики конкретного виробника. Справа в тому, що кришку з пробками зробити дешевше, ніж кришку з лабірінтовим механізмом. Тому дешеві кальцієві АКБ, як правило, мають пробками, а їх більш дорогі аналоги - немає.


Напруга при зарядці акумуляторних батарей.

Сурм'янисті АКБ слід заряджати напругою 14,4 В, для гібридів зарядку слід проводити в діапазоні 14,8-15,3


Рівень саморазряда.

У вмістом сурми АКБ найбільша втрата заряду в межексплуатаціонние періоди, у гібридів - середня, у кальцієвих - найнижча.


Вартість придбання.

Сурм'янисті акумулятори відносяться до економ-класу, а тому у них не тільки найнижча вартість придбання, але низький пусковий струм в порівнянні з гібридними і кальцієвими АКБ. Вартість останніх двох типів акумуляторів сьогодні приблизно однакова. Хоча якщо вибирати кальцієві акумуляторні батареї від відомих світових брендів, то їх ціна буде вище, ніж у гібридів.


Термін служби.

Він у вмістом сурми, гібридних і кальцієвих АКБ залежить тільки від правильної експлуатації і від технологій виготовлення конкретної моделі. Останнє, насамперед, належить до способів виливки решіток і, відповідно, до міцності і стійкості до корозії акумуляторних пластин.


І на закінчення як відрізнити один тип акумулятора від іншого. Сурм'янисті маркуються як Sb, гібридні акумулятори позначаються як Sb / Ca, Ca + або «гібрид», кальцієві - як Ca / Ca.

Коментарів

Написать комментарий

2015-2020 - Akbmag Всі права захищено